Stacks Image 4327

Matsuru Dutch Open Espoir

Vandaag weer vroeg uit de veren voor de Matsuru Dutch Open Espoir in Eindhoven. Jim eet zich helemaal gek, maar wil maar niet zwaarder worden. In afvallen heeft ie ook geen zin en dus komt hij vandaag weer uit in de klasse tot 50 kilo. De Dutch Open is traditioneel een zwaar toernooi. Met toppers niet alleen uit Nederland, maar ook uit Frankrijk, Duitsland, België en Engeland. Een beetje geluk met de loting zou dus wel leuk zijn.

foto: judogalery4all

Na een vrijloot in de eerste wedstrijd trof hij in zijn tweede wedstrijd de een jaar oudere Jordy Huffenreuter (1995) van Theo Meijer Sport. Jim kreeg al vrij snel een yuko tegen, maar wist Jordy even later in een houdgreep te krijgen. De houdgreep zat goed en normaal zou Jim deze niet meer loslaten, maar Jordy bleek onwijs sterk en kwam er na 4 seconden al weer uit. Tot slot wierp Jordy Jim met een heupworp (uchi mata) in ippon. Helaas.

Jim (gezien op de rug) wordt hier geworpen

Derde partij ging tegen Bram Lichtenberg (1995) van Budo Sport Arnhem. Na veel actie over en weer wist Jim Bram met een offerworp over zich heen te werpen. Hij kreeg hier wasa-ari voor en dit zou genoeg zijn voor de winst (bovenste foto bericht)

Vierde pot ging tegen Koen van Vliet (1995) van Judo Groningen. Koen was vorig jaar (in de -46 kg) de nummer 1 van Noord Nederland, dus Jim had het beter kunnen treffen. Koen kreeg al snel een straf. Dit had iets met het blokkeren van Jim zijn pakking te maken (nieuwe regel). Net voor het eind kwamen ze op de grond terecht en kon Koen een armklem bij Jim aanzetten. Jim, die al een tijdje last heeft van zijn linker elleboog, nam geen enkel risico en tikte af.

Jim tikt hier af met zijn rechterhand

Zo kon Jim, na twee verloren partijen, weer naar huis. Vaak zit het mee, maar soms zit het dus tegen. 1 groot voordeel: hij stond ‘s middags al snel hier in de haven weer op het ijs om te schaatsen.

Back